Avukat Doktor Psikolog Online Danışma Hizmetleri

[+] A) Online Danışma Nedir?
Aynı fiziki ortamda yapılan geleneksel danışma alanlarının etik ve yasal kurallarına bağlı kalmakla birlikte, webcam, mikrofon, yazışma ile yapılabilen bir danışma hizmetidir.
[+] B) Online Danışma Güvenli Mi?
Evet, onlinedanisma.com üzerindeki tüm görüşmelerinizin video, ses ve verileri, taraflar arasında şifrelenerek transfer edilir.

Bir görüşme sırasında uzman ile danışan birbirleri ile direkt olarak bağlantı kurarlar ve üçüncü bir bağlantı imkansız hale gelir. Bu sebeple de görüşmeniz sırasındaki hiçbir bilgi görüntülenemez veya kayıt altına alınamaz.

Yine de güvenliğiniz için, onlinedanisma.com'dan hizmet alırken halka açık bilgisayarları kullanmamanızı, sitedeki hesabınızın şifresini ezberlemenizi ve herhangi bir yere kayıt etmemenizi tavsiye ediyoruz.
[+] C) Üyelik Ücretli Mi?
Onlinedanisma.com’a üye olmak için hiçbir ücret ödemezsiniz. Onlinedanisma.com’da sadece hizmet almak için ücret ödemeniz gerekmektedir.
[+] D) Nasıl Üye Olunur?
Onlinedanisma.Com'da üyelik yanlızca 1 dakikanızı alır.

Onlinedanisma.com anasayfasından Üye Ol linkine tıklayarak ve üyelik formunu doldurarak üye olabilirsiniz.
Üyelik formunu doldurduktan sonra işleminiz başarılı ise sayfa sizi site Ana Sayfasına yönlendirecektir. Burada üye olurken kullandığınız mail adresiniz ve yine üye olurken oluşturduğunuz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Üyelik formunu doldurduktan sonra, sistem sizden üyelik aktivasyonunuz için mail adresine giriş yapmanızı ve üyeliğinizi onaylamanızı istemez. Onlinedanisma.Com mail adresinize herhangi bir gönderimde bulunmaz.
[+] E) Online Danışma Yardımı Alabilmem İçin Ne Yapmalıyım?
Online Danışma Hizmetlerinden;
- 18 yaşından küçükseniz ailenizin bilgisi olmadan  yararlanamazsınız.
- İntihar düşüncesi ve kendine ve başkasına zarar verme durumlarında ve kriz dönemlerinde  yararlanamazsınız
Online Danışma Hizmetlerini;
- Online danışma hizmetlerinin farkındaysanız, "Yüzyüze Danışma" hizmeti almak için emin değilseniz, vakit-zaman sıkıntıniz varsa
- Online danışma sınırlamalarının farkındaysanız,
- Reel hayatta "Yüzyüze Danışma" için tereddüt yaşıyor, vakit-zaman bulamıyor, ya da isteksizseniz tercih etmelisiniz.

Öncelikle sitemize üye olmalısınız.
Görüntülü danışma hizmeti almanız için bir web kamera ve mikrofonlu kulaklık yeterli. (bunlar olmadan da uzman seansa görüntü ve sesi ile siz ise chat ekranı ile katılabilirsiniz)
Görüşmek istediğiniz uzmanı belirledikten sonra, dakika ücretini baz alarak ne kadar görüşmek istiyorsanız Sanal Cüzdanınıza, gerekli ödemeyi yaparsınız.
Bu noktadan sonra uzman online ise    butonu ile görüşmeye geçebilir, ya da "Randevu Talep ET" seçeneği ile uzmanın "Online Olduğu Saatler" listesini göz önünde bulundurarak, uygun bulduğunuz bir zaman için randevu talebinizi uzmana iletebilirsiniz.
Talebinizin kabulünden sonra, ilgili tarih ve saatte sitede hazır bulunarak hizmet alabilirsiniz.

[+] F) Hangi Uzmanlık Alanından Yardım Talep Etmeliyim?
Beslenme, sağlık, kilo vb. problemleriniz ile ilgili, Diyetisyenlerimizle irtibat kurabilir, yazılı destek ya da yüzyüze destek imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Cilt sağlığı, problemleri vb. sorunlarınız için, Cilt Bakım Uzmanlarımıza danışabilir, yazılı destek ya da yüzyüze destek imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Tüm hukuki problemleriniz için, avukatlarımızdan yazılı destek yardımı alabilirsiniz. Sorularınıza ilk cevap 24 saat içinde (genellikle 8 saati geçmez ) ayrıntılı olarak verilmektedir.

Üyelerimiz özellikle Psikiyatrist, Psikolog ve Psikolojik Danışma alanlarının seçimi konusunda kararsız kalmaktadırlar. Sitemiz bünyesinde yer alan Psikolog, Psikiyatrist ve Psikolojik Danışmanlar sizlerin duygusal, davranışsal ya da zihinsel problemlerinize çözüm bulma amacıyla hizmet vermektedirler.
Bu tür problemlerinizle ilgili istediğiniz alanı ve uzmanı seçmenizde hiçbir sakınca yoktur. Her 3 meslek dalı uzmanları da sitemiz üzerinde aynı hizmeti vermektedirler.  Psikiyatristler, altı yıl tıp eğitimi ve sonradan dört yıl ihtisas eğitimi olmak üzere en az on yıl süreyle eğitim görürler. İlaç yazma yetkileri vardır, ancak sitemiz bünyesinde bu özelliklerini kullanmamakta, psikolog ve psikolojik danışman seviyelerinde sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olmaktadırlar. Dolayısıyla, duygusal, davranışsal ya da zihinsel problemlerinizle ilgili istediğiniz alanı ve uzmanı seçmenizde hiçbir sakınca yoktur.
Ancak, bir kriz sürecinde, intihar ve kendinize zarar verme dürtüleri içinde iseniz ve Daha önce bir psikiyatrist tarafından yazılmış, ilaç/lar kullanıyorsanız lütfen Psikiyatristiniz ile görüşün ve/veya görüşmeye devam edin.
[+] G) Hangi Uzmanı Seçmeliyim?
Onlinedanisma.com sisteminde yer alan uzmanlar arasında mesleki yeterlilik ve tecrube açısından hiçbir fark olmadığı gibi, tamamen müşteri memnuniyeti için oluşturulmuş bu sistemde her uzmanın beceri ve yeteneğine yüzde yüz güvenebilir ve bunu test edebilirsiniz. Her uzman onlinedanisma.com tarafından uzun araştırmalar, çeşitli kriterler ve özel teklif ile sisteme dahil edilmiştir.
[+] H) Hesabıma Nasıl Para Yatırabilirim?
Onlinedanisma.com' da hizmet almak için, Üyelik Hesabınızda yeterli Türk Lirasının (TL) bulunması gerekmektedir.
Kredi kartı ile Yatırılabilecek minimum bedel 1 TL'dir.  Siteye giriş yaptıktan sonra "Bana Özel" sekmesine tıklayıp, "Sanal Cüzdan" Bölümünden Kredi Kartı yada Havale/Eft yöntemleri ile tamamen güvenli şekilde para yatırabilirsiniz.
Ödeme yöntemlerinden "Kredi Kartı" üyelik hesabınıza anında yansıyan yöntemlerdir. "Havale-EFT" ise operatörlerimizce kontrol edildikten sonra manual olarak Sanal Cüzdanınıza yansıtılır.
[+] I) Havale/Eft ile Ödeme Nasıl Yapabilirim?
Havale/EFT ile ödeme yöntemini kullanarak yapılan ödemeler, operatörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra Sanal Cüzdanınıza yansıtılır.

Havale/EFT ile Ödeme Yapmak için ;
Üye girişi yaptıktan sonra, sırasıyla Bana Özel => Sanal Cüzdan => Havale/Eft  bölümlerine giriniz.
Havale/Eft bölümünde  hesap bilgileri göreceksiniz.  Seçim kutucuğunu işaretleyiniz, Alt kısımdan ödeme tutarı seçiniz. Banka Hesap numarasını not ediniz, Yatırmak istediğiniz miktarı belirledikten sonra ödeme yap butonuna tıklayınız.
Üst Kısımda "Ödeme Kaydınız Başarıyla Oluşturulmuştur. Havale/EFT İşlemini Yaptığınız Taktirde Lütfen Sanal Cüzdan Bölümünden Ödeme Bildiriminde Bulununuz..." uyarısının çıktığını göreceksiniz. Not ettiğiniz Banka ve Hesap numarasına az önce seçtiğiniz ödeme miktarı kadar TL Havale/Eft yapmalısınız. Havale/Eft işlemini bankanızdan veya internet şubenizden gerçekleştirdiğinizde Bana Özel => Sanal Cüzdan Bölümünden Ödeme bildiriminde bulununuz.. Yoğunluğa bağlı olarak, en geç 20 dk. içinde operatörlerimiz tarafından, ödeme bildiriminiz kontrol edilecek ve üyelik hesabınıza yatırdığınız miktar yansıtılacaktır.
[+] J) Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapabilirim?
Üye girişi yaptıktan sonra, sırasıyla Bana Özel => Sanal Cüzdan => Kredi Kartı bölümlerine tıklayınız.
Sanal Cüzdanınıza aktarmak istediğiniz miktarı seçiniz ve Ödeme Yap butonuna tıklayınız. Dünyanın en güvenli ödeme yönetimi olan Paypal ile ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ekranın Sol tarafında Sipariş Özetini göreceksiniz. Toplam tutarın, seçtiğiniz tutar ile aynı olduğuna dikkat edin. Ekranın sağ tarafında ise Paypal üyeleri için PayPal hesabınız mı var? Linki mevcut. Hesabınız var ise üye girişi yaparak ödeme yapabilirsiniz Ancak hesabınız yok ise üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmez. Bu durumda, PayPal hesabınız yok mu? sekmesine geçin ve Konuk PayPal kullanıcısı olarak banka veya kredi kartınızla ödeme yapın.
Sizden istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat edin...
Paypal ile kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemeler aynı anda üyelik hesabınızda görülmeye başlar ve siz Online Danışma hizmeti almaya hemen başlayabilirsiniz.
[+] K) Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?

Ücret Bilgilerine uzman profil ekranlarından ulaşabilirsiniz. Bu konuda elde edilen gelirin tamamı uzmanlara aittir. Onlinedanisma.com herhangi bir kazanç sağlamamaktadır.[+] L) Nasıl Randevu Alabilirim?
Onlinedanisma.com'daki her uzmandan randevu talebinde bulunabilirsiniz. Uzman profil sayfasının sağ üst kısmında "Randevu Talep Et" butonunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, randevu tarihi ve saati için giriş yapabilir ve varsa notunuzu da yazabilirsiniz. Randevu sisteminde suistimalleri engellemek için randevu talep etme hakkı yalnızca hesabında min. x TL olan müşterilere tanınır. X değeri değişkenlik gösterebilir. X tl hesabınızdan kesilmez. Sistem, suistimalleri engellemek adına hesabında X tl olanlara randevu talep etme hakkı tanır. Siz randevu talebinde bulunduğunuzda, uzman talebi inceler ve kabul ediyorsa onaylar. Bana Özel => Uzman Randevuları Bölümünden randevu talebinizin onay durumunu ve sizin için oluşturulmuş tek kullanımlık canlı görüşme şifrenizi görebilirsiniz. Şifrenizi yanlızca randevu talep ettiğiniz gün ve saatte kullanabilirsiniz.
Onay bekleyen, onaylanan ya da reddedilen randevularınızı Bana Özel sayfasında Uzman Randevuları bölümünden takip edebilirsiniz.. Kararlaştırdığınız randevu saatinden yarım saat önce sitede hazır bulunmanız ve uzmanın online olmasını beklemeniz gerekmektedir. Uzman Online olduğunda, Bana Özel => Uzman Randevuları Bölümünde    butonundan şifre girmenize gerek kalmadan görüşmeye başlayabilirsiniz...  Ya da uzman profilindeki Canlı Görüş butonuna tıklayarak, şifrenizi girebilir ve görüşmeye başlayabilirsiniz..
[+] M) Görüşme Süreci Nasıl İşliyor? Web Kameramı ve Mikrofonumu Açmasam Olur Mu?
Uzmanın profilindeki BAĞLAN butonuna tıklandığında, bilgisayar donanımını hazırlamakla ilgili bir uyarı gelir ve "Görüşmeye Başla" uyarısına tıklandığında, uzmana bağlanma süreci başlar. Uzman ile iletişim kurulana dek herhangi bir ücret alınmaz. 10-15 saniye sürebilir. Görüşme, taraflardan biri ÇIKIŞ butonuna tıklayana veya bakiye bitene kadar (bitmeden 2 dakika önceden itibaren uyarı penceresi gelmeye başlar) devam eder. Uzman mikrofonu ve kamerası her zaman açık olmak zorundadır, ancak siz isterseniz webcameranızı açmayabilir sadece ses ile iletişim kurabilir, ya da mikrofununuzu da açmayarak yalnızca yazı ile iletişim kurabilirsiniz. İyi bir iletişim için lütfen tarayıcınızda sadece görüşme penceresi aktif bırakınız. Arka planda internet radyosu dinlemek, dosya indirmek, internet tv izlemek gibi faaliyetler görüşmeyi zorlaştırır veya imkansız hale getirir. Ayrıca 3G bağlantısı ile bağlanıyorsanız, maalesef stabil olmayan bir altyapı olduğu için, özellikle görüntüleri, kesik kesik görme olasılığınız vardır.
[+] N) Online Danışma da Uzmanlara Nasıl Güvenebilirim?
Onlinedanisma.com aracılığıyla hizmet veren her uzmanın Diploma, Özgeçmiş, Referans ve Mesleki Tecrübeleri titizlikle incelenmiş, reel hayatta kendini ispat etmiş uzmanlardan oluşmasına özel bir önem gösterilmiştir. Onlinedanisma.com vizyonu gereği alanında uzman, kendini kanıtlamış, mesleki alanlarında başarılar elde etmiş özel kişilerle kurum olarak irtibat kurar ve en iyi hizmet için sizlerle buluşturur.
[+] O) Uzmanların profillerindeki küçük resimlerin anlamı nedir?
Profil Rozetleri; Bir uzmanın profilinde, ücret bilgilerinin hemen altında yuvarlak rozetler bulunur. Her bir rozetin anlamını, Farenizi( mause) üzerine getirerek görebileceksiniz. Bu rozetler vasıtası ile, o uzmanla ilgili ek bilgileri, müşterilerle paylaşıyoruz. Örneğin diploması teyit edildi mi, kimliği teyit edildi mi, kendisi ile bir eğitim görüşmesi yapılarak webcam ve mikrofonlu kulaklığının olduğu tespit edildi mi, farklı dillerde online danışma hizmeti verebiliyor mu gibi...
[+] P) Görüşme Yaptım, Uzmana Puan Verebilir miyim?
Uzmanlarla ilgili görüşlerinizi iletişim bölümünden direkt olarak yönetime bildirebilirsiniz...
[+] R) Merkez Talebi nedir?
Merkez talebi butonu sitenin üst kısmında yer alır. Anlaşmalı merkezlerimizden indirimli hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Bu sistem internete alışık olmayan müşteriler için düşünülmüştür. Bu sistem sayesinde kişi yaşadığı ilde anlaşmalı merkezlerimiz var ise randevu talep eder ve merkez sahibinin onayından sonra, randevu gün ve saatinde hizmet almaya hak kazanr.
Randevu gün ve saatinde merkez adresinde olamayacak danışanlar, haklı sebeblerini randevu aldıkları merkeze veya onlinedanisma.com Müşteri Hizmetlerine iletmelidirler. Aksi durumda danışan, www.onlinedanisma.com websitesinden herhangi bir hizmet alma veya faydalanma hakkını tamamen kaybedecektir.
[+] S) Onlinedanisma.com’da Uzman Olarak Çalışmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?
 Onlinedanisma.com'a Uzman Olarak Kayıt olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Uzman Kaydı Bölümünden kaydınızı tamamlayınız. Konu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
[+] Ş) Yazılı Destek Nedir?
Yazılı Destek bölümünden faydalanabilmek için hesabınızda en az, o uzmanlık alanının yazılı destek tarifesi kadar Türk Lirasının bulunması gerekmektedir.

Yazılı Destek Sistemi Şu Şekilde Çalışır ;

=> Siz Yazılı Destek Talebini Doldurup Gönderirsiniz.( Hesabınızdan Hizmet Bedeli Düşer)
=> Uzman Talebinize Cevap Gönderir. ( Cevaplara üyelik panelinizden, “Yazılı Destek” kısmından ulaşabilirsiniz. )
=> Uzmanın cevabına karşılık eksik kalan noktalar olmaması için, sizin geri cevap verme hakkınız devam eder.( Artık ücret alınmaz )
=> Uzman tekrar cevap gönderir..
=>Sizin geri cevap verme hakkınız devam eder...
Konu ancak uzman yeterli gördüğünde sonlanabilir.
Dolayısıyla, Siz ilk Yazılı Destek Talebinizde bir kez ödeme yaparsınız, Konu tam anlamıyla çözülene kadar yazışma hakkınız devam eder ve ilk ödediğiniz hizmet bedeli haricinde herhangi bir ücret talep edilmez.

Not= Yukarıdaki aşamalar yanlızca aynı Yazlı Destek Talebi için geçerlidir. Başka bir Yazılı Destek Talebinde bulunup, başka bir konu açıldığı takdirde, hesabınızdan hizmet bedeli tekrar düşülür ve yukarıdaki aşamalar tekrar eder.
[+] T) Onlinedanisma.Com Anahtar Kelimeleri Nelerdir?
www.onlinedanisma.com sitesinin anahtar kelimeleri şunlardır;

Onlinedanisman, onlinedanismanlik; İnternet üzerinden Danışma Hizmetini alan kişi.
Terapi, online terapi, canli terapi; Yazışma veya mail yoluyla yapılır.
Psikolog, Psikiyatr, Terapist; Psikolojik destek veren kişi.
Online psikolojik danisma; İnternet üzerinden mail ile yazılı veya yüzyüze yapılır.
Psikoloji; Davranışları ve zihinsel süreçleri inceleyen bilim dalıdır.
Depresyon; Duygusal, zihinsel, davranışsal ve bedensel bazı belirtilerle kendisini gösteren bir durumdur.

Aile terapisi, iliski terapisi, cinsel terapi; Çiftlere yapılan psikolojik destek.
Diğer Kelimeler;
diyet, zayıflama, diyetisyen, beslenme uzmanı, beslenme diyet uzmanı, sağlıklı beslenme, diyet listesi, diyet yemekleri, sporcu beslenmesi, online diyet, ediyetisyen, e-diyetisyen, onlinedanismanlık, online avukat, online diyetisyen, online psikolojik danisma, hukuki danisma, sınav stresi, online psikiyatrist
[+] U) Randevuma Geç Kalırsam Ne Olur?
İleri tarihli görüşme talebinde bulunduğunuz takdirde, randevu gün ve saatinden en az 10 dakika önce sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Sistemde olmadığınız takdirde, Uzman, randevu saatinden itibaren 10 dakika daha beklemekle yükümlüdür. Randevu saatinden 10 dakika önce ve 10 dakika sonra olmak üzere toplamda 20 dakika boyunca sisteme giriş yapmayan üyenin, görüşme hakkı sona erer ve bundan sonra isteyeceği Randevu Taleplerinin onaylanma durumu ikinci planda tutulur, diğer üyelere öncelik tanınır.

Randevu gün ve saatinde ikinci kez bulunmayan üye için, üyelikten çıkarma cezası uygulanır ve üye herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

Yukarıda belirlenen şartlar ve koşullar, üye randevusuna gelmeme mazeretini belirtmediği takdirde işleme konulur.
[+] Z) Diğer Sorularım İçin Ne Yapmalıyım?
Burada cevabını bulamadığınız sorularınızı rahatlıkla müşteri hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz? Site anasayfasında müşteri hizmetleri butonuna tıklayarak müşteri hizmetlerimizle yazışma yoluyla iletişim kurabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile kurduğunuz iletişimlerde, hizmet almak istediğiniz sorunlarınız ile ilgili yardım bulamazsınız. Müşteri hizmetleri ile yalnızca sistem ile ilgili bilgiler edinmek ve ilgili sorunlarınızı çözmek için irtibat kurabilirsiniz.