ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme “Güvenli ağ “ üzerinden canlı bağlantı (online) ile psikolog/psikiyatr/psikolojik danışman/diyetisyen/cilt bakım uzmanı/avukat ve birçok meslek uzmanı tarafından verilecek olan online danışma hizmetinin niteliklerini belirlemektedir. Bu yardım hizmeti http://www.onlinedanisma.com Adlı internet sitesi üzerinden verilmektedir.

Psikolog/psikiyatr/psikolojik danışman/diyetisyen/cilt bakım uzmanı/avukat ve birçok meslek uzmanı tarafından internet üzerinden ve tek bir site aracılığıyla hizmet vermesi sebebiyle Dünya ve Türkiye'de ilk olma özelliği taşımakta olan bu websitesinde kullanılan hertürlü metaryal ve fikrin hakları saklıdır ve izinsiz kullanılması halinde kişi/kişiler yasal yükümlülüklerini kabul etmiş sayılırlar.


Online danışma hizmetleri http://www.onlinedanisma.com adlı internet sitesi üzerinden verilecek olup üye olan , 18 yaşını bitirmiş her ergen kişi , belirlenmiş ise danışma bedelini ödediği andan itibaren işbu hizmetten faydalanabilecektir. 18 yaşını doldurmamış kişilerin ise yakın akraba ve vasileri bu hizmetten faydalanabilecektir.

Onlinedanisma.com üzerinde herhangi bir uzmandan danışma amaçlı destek ve hizmet almak için üye olan kişi/kişiler  "Üye" olarak, Danışma hizmeti vermek amaçlı üye olan kişiler "Uzman" olarak, Söz konusu hizmetlere bağlı şirketlerinin tanıtımı veya online randevu hizmetlerinden faydalanmak için üye olmuş firmalar "Merkez" olarak tanımlanırlar. Söz konusu "Üye" , "Uzman" ve "Merkez" üyeliğine sahip olan kişiler veya kurumlar bu sözleşmeyi ve yükümlülüklerini kabul etmiş sayılırlar.


http://www.onlinedanisma.com adresinden verilecek olan online yardım ve danışma hizmeti kapsamında , üye olan kişilere uzmanlar tarafından önbilgi amacıyla online olarak (webcam, mikrofon, yazışma, mail ) danışmanlık hizmeti verilecektir. Danışma hizmeti almak isteyen kişi sisteme üye olmak ve verilen bilgilerin yalnızca danışma ve bilgi amaçlı olduğunu kabul etmek zorundadır. Ayrıca sisteme kayıtlı her üye, uzman ve merkez aşağıdaki koşulları ve bilgileri kabul etmiş ve biliyor sayılır.

onlinedanisma.com websitesi üzerinde her türlü üyelik işlemi ücretsizdir. Merkezler, Uzmanlar ve üyeler arasında yapılan hiçbir görüşmeden onlinedansma.com kazanç elde etmemekte ve sorumluluk da kabul etmemektedir. Hizmet vermek isteyenler ile bilgi almak isteyenlerin buluşturulduğu bir platform olan onlinedansma.com  websiteye üye olan hiçbir kişi ve kurumdan ücret talep etmediği gibi bu kişi ve kurumların kendi aralarında yapacakları ödemeler konusunda da sorumluluk kabul etmemektedir.

a- Danışma hizmeti almak isteyen üye, danışma hizmeti vermek isteyen uzman veya firmasının(Merkez) tanıtımını yapmak isteyen kişi, http://www.onlinedanisma.com sitesine üye olmak zorundadır.

b- Üye olunduktan sonra Uzman ve Merkez'ler, onlinedanisma.com tarafından belirlenen ve önceden bildirilen (varsa) hizmet bedelini ödemeden üyelik işlemlerinin geçerli olmayacağını bilmek zorundadırlar. Söz konusu hizmet için onlinedanisma.com şu anda hiçbir ücret talep etmemektedir fakat bu konuda bilgi vermeksizin değişiklik yapma hakkı saklıdır.

c- Danışma Hizmeti almak için üye olan kişi, hizmet verecek uzmandan yazılı olarak website üzerinden önbilgi alabilir. .Ücretlendirme konusu ve desteğin nerede ve nasıl devam ettirileceği boyutu ise tamamen kişiler arasında görüşülmesi ve sorumluluğun da bu kişilerce üstleneceği bir durumdur.

ç- Hizmet süresi belirlendikten sonra banka havalesi/Eft ya da Onlinedanisma.com sitesi içerisinde var olan ödeme yöntemlerinden herhangi biri ile ödeme gerçekleştirilip, online uzmanlar ile görüşmeye başlanabilir ya da randevu talep ettikten sonra  anılan saatte uzman kişiler tarafından kendisine online danışmanlık hizmeti verilebilir. Hizmet bedelinin ödenmemesi veya banka tarafından iptal edilmesi halinde onlinedanisma.com tarafından hizmet verme yükümlülüğü ortadan kalkar.Eğer ödeme havale veya eft yolu ile yapılır ise ödemenin bankada görüldüğü anda sözleşme kurulmuş sayılır ve üye olan kişi online danışma ya da randevu alma hakkına sahip olur. Hizmetin verilmesinden sonra şirketimizin kusurundan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı kredi kartının veya hesapların kötü niyetli ve yetkisiz kişilerce kullanılmasından doğan zararlardan hizmet veren onlinedanisma.com sorumlu tutulamaz. ( Bu madde onlinedanisma.com websitesi üzerindeki her türlü işlem için gerçersizdir)

d- Mücbir sebepler , teknik bir nedenden dolayı veya bağlantı kopması nedeniyle şirketimizin insiyatifi dışında görüşmenin sona ermesi halinde , üye olan kişi kalan süre üzerinden tekrar görüşme hakkına sahip olacağı ve üyeye yeni randevu saati verme hususunda onlinedanisma.com değil, uzmanlar veya merkezler sorumlu bulunmaktadır. Üye olan kişinin randevu saatini kaçırması veya randevu saatinde görüşmeye hazır durumda bulunmaması durumunda onlinedanisma.com üye kişinin üyeliğine son verebilir ve üye, herhangi bir hak iddia etmeyeceğini kabul eder. Üye olan kişi verilen hizmetten memnun kalmadığını iddia edip , varsa ödediği ücretin kendisine geri ödenmesini sadece hizmet aldığı kişiden talep edebilir ve onlinedanisma.com websitesinin kurucusu ve sahipleri hiçbir şekilde maddi/manevi sorumlu tutulamaz. Görüşme esnasında üye tarafından uzman kişiye karşı saygısızca konuşma, hakaret etme, uygunsuz davranışta bulunulduğu taktirde uzman tarafından görüşmeye derhal son verilir ve üye tarafından varsa ödenen ücret kendisine iade edilmez ve üye hiçbir hak talep edemeyeceğini kabul etmiş sayılır. 

e- Bu hizmet çoğu durumda yüzyüze yapılan danışmanın yerini tutamayabilir. Bu hizmet sadece danışma merkezine/ofislere başvurup hizmet alma imkanı olmayan kişiler için online danışma hizmetini kapsamaktadır ve önbilgi amacını taşımaktadır. Ciddi bir travma altındaysanız bu durumda derhal bir psikiyatra başvurarak yüzyüze terapi almanız gerekmektedir. Hukuki veya diğer danışma alanlarında ise onlinedanisma.com adresini sadece önbilgi alma amacıyla kullanmalısınız. Onlinedanisma.com ve kurucuları herhamgi bir maddi veya manevi kaybı karşılamayacaklarını ve bu konuda sorumluluk kabul etmediklerini beyan eder. Yaşamınızdaki sorunlara karşı , işyerinizden ya da evinizden ayrılmadan internet üzerinden online danışma hizmeti ile önbilgi alabilmeniz veya önbilgi verebilmeniz amacıyla bu hizmet verilmektedir.

f- Online psikolojik yardım esnasında kesinlikle bir ilaç ve tıbbi yardım hizmeti sunulmamaktadır. Kullanılan veya kullanılacak ilaçlarla ilgili olarak hiçbir yönlendirme yapılmamaktadır. Üye tarafından ilaç tedavisine ihtiyaç duyulduğu düşünülüyor ise derhal bir psikiyatra başvurması gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiyesi ile herhangi bir şekilde ilaç veya tedavi kullanmakta iseniz bu tedavi yöntemini bu siteden alınacak online hizmet nedeniyle kesinlikle bırakmayınız veya bu siteden önerilen ilaç ve tedavi yöntemlerini asla kullanmayınız. 

www.onlinedanisma.com websitesine üye olan uzmanların, merkezlerin veya üyelerin beyanlarından dolayı / verecekleri bilgilerden veya önerilerinden dolayı, talep edecekleri ücretlerden veya yaptıkları ödemelerden dolayı onlinedanisma.com kurucuları asla sorumlu tutulamaz. Onlinedansma.com insanların rahat bir şekilde bilgi alışverişinde bulunmaları için tasarlanmıştır ve doğacak mağduriyetler konusunda sorumluluk kabul etmemektedir.

Onlinedanisma.com iş bu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayın anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Onlinedanisma.com sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Onlinedanisma.com aracılığıyla üyelere, kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili yardımda bulunan uzmanlar sisteme kayıt oldukları andan itibaren kayıt esnasında ve sonrasında site içerisinde beyan ettikleri uzmanlık alanları ile ilgili diploma, sertifikalarını veya belgelerini ispat etmek ile yükümlüdürler. Bu konuda doğacak her türlü mağduriyetten kendisini uzman olarak tanıtan kişi sorumludur. Onlinedanisma.com'a uzman olarak veya üye olarak kayıt yaptıran herkes bu yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.Üye olan kişiler , üye formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmak mecburiyetindedir. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı onlnedanisma.com sahibi ve kurucusunun hiçbir sorumluluğu bulunmadığını üye olan kişi kabul eder. Üye olan kişi/merkez/uzman iş bu sözleşmeyi okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.

Bu internet sitesine girmeniz, üye olmanız veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız yukarıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.
 

                                                                              
Onlinedanisma.com
Sözleşmesi