Uzman Cevabı
Öncelikle acil şifalar diliyorum Fırat Bey. Sanırım şu an tedavi süreciniz devam ediyor. Tedavinizin olabilecek en olumlu şartlarda gerçekleşebilmesi için öncelikle tedavinize odaklanmalı ve moralinizi yüksek tutmaya çalışmalısınız bence. Bağışıklık sistemimizde olumlu psikolojik durumunuz son derece önemli biliyorsunuz. Tedavi süreci ve sonrasında değişen sağlık durumunuza ve buna bağlı hayatınızda olması muhtemel değişikliklere uyum sağlamak sürecinde bir uzmandan psikolojik yardım almanızda faydalı olacaktır.

Hayatın her aşamasında hepimizin belki bir kaza belki bir hastalık veya başka bir nedenle fiziksel bir engelimiz veya kalıcı bir bedensel rahatsızlığa sahip olma riskimiz var malesef.

Tedavi sürecinizin en olumlu şekilde tamamlanması diliyorum. Ameliyat, belki ardından fizik tedavi büyük ihtimalle emek ve sabır göstermeniz gereken bir tedaviye olumlu bir kabulle kendinizi hazırlamaya çalışın. Ancak tedaviden sonra yaşantınızda yeni bir planlama yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Planlamanızda bakış açınız eksiden daha çok artıya odaklanma şeklinde olmalı. Neleri yapamıyorum değil neleri yapabiliyorum soruları sizin için yönlendirici olacaktır. Olumlu haberlerinizi duymayı diliyorum.