Ayça Akın Yaşam Koçu
Uzman İle Yazılı Destek Ücreti
Yazılı Destek Ücreti 9 TL dir.
Konu çözüme kavuşuncaya kadar Uzman ile Mesajlaşırsınız.
Söz konusu ücret sadece 1 kez tahsil edilir.
Uzman Online olmasa da rahatlıkla soru sorabilirsiniz. Uzman e-posta ve telefon yoluyla uyarılır.
Uzman her yanıt verdiğinde e-posta adresinize uyarı mesajı gelir. Böylece sistemde beklemeniz gerekmez.
Uzmanlarımız sorularınıza en hızlı ve en doğru cevapları verebilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu süre en fazla 24-48 saat sürebilir. Pazar günleri bu süreye dahil değildir.
Geri

AKITIN

Ne kadar da sık ve rahatlıkla kullanıyoruz “zaman bırakmak” cümlesini...Sanki iki saniye sonrasına garantimiz varmış gibi...Sizin garanti nereden bilemiyorum ama benim böyle bir sözleşmem, garantim yok. Bu yüzden hayatımda pekte yeri olmayan, olabildiğince kullanmamaya çalıştığım bir cümledir “zaman bırakmak” cümlesi. Çünkü zamana bırakılan şey ya birikerek önünüze gelir ya da vazgeçişlere meydan açar. Vazgeçmek bir tercihse evet “zamana bırakmak” belki doğru bir eylem olabilir ama benim gibi kolay kolay vazgeçmeyen bir yapınız var ise bu cümle sancılı olabilir.Bir şeyler yapmak bir şeyleri değiştirir ama bir şey yapmamak her şeyi olduğu gibi bırakır. Bilinmeze sürükler, “acaba” lar beynidoldurmaya başlar. Odaklanma sorunları orataya çıkar ve arkası katlanarak gelir.

En çok ikili ilişkiler de kullanılır bu cümle. “Zaman bırak, hatasını anlar”, “Zaman bırakta gör bakalım”,

“Söz gümüştür,sükut altın” diye diye tüm negatig enerjiyi içimizde tutmamıza neden olur. Öyle alışmışız ki öğretilmişliklerle, kalığlarla yaşamaya...Klasik bir yol öğrnemişiz peşinden gidiyoruz. Bir çok pencereden bakmak, her şeyden çnce kendi penceremizden bakabilmeyi unutup gitmişiz.

Hani derler ya “zaman her şeyin ilacıdır” aslında zaman ilaç değildir. Zaman sadece sizi pes etmeye, vazgeçmeye yönelten sadece bir ilüzyondur. E tabi bu süreci size yaşatırken içsel dünyanızda ve sağlığınızda olabilecekleri ne zamanın kendisi hesaba katar ne de o “zamana bırak” diyenler.

Bana kalırsa bazı insanların "zamana bırak, sus, zaman en iyi ilaçtır" vb. şeklınde ki söylemlerine asla aldırış etmeyin. Bu tür telkinler enerji blokajlamanın en tehlikeli yoludur. Sizi mutsuz eden bir durum karşısında susmak, zamana bırakmak vb baskılayıcı eylemlerde bulunmak iltihabı içerde hapsetmeye benzer. Hapsolmuş, akıtılmayan, akmayan iltihap sizi hem ruhsal, hem zihinsel hem de bedensel hasta eder. Bu yüzden mutsuzlukların, öfkelerin ve buna benzer olumsuz tüm duygularınızı bastırarak negatif enerjiyi içinizde zihninzde bloklamayın, depolamayın. Akıtın. Bırakın öfke duygunuz aksın, bırakın mutsuzluktan gözyaşlarınız aksın. Söylemek istedikleriniz varsa yakıp, yıkarak değil ama duygularınızı da bastırmadan zamanında kendinizi ifade edin. İfade edilmemiş her duygu ve düşünce birikerek çığ haline alacak. Çözümlenememiş ve konuşulmamış her sıkıntı veren durum ya ilşkileri koparacak ya da sağlığı alt üst edecek. Negatif enerji iltihabı bedende ve zihinde depolanacak,uzun süreli mutsuzluklar, depresyon ve hastalık olarak size geri dönecektir. İltihaptan arınamamış bir zihin taze ve yeni düşünceleri kabul edemez ve siz zihnizinde, içinizde tuttuğunuz iltihaplaşmış düşüncelerle ayn durumları ve kişileri hayatnıza çeker, aynı şeyleri tekrar tekrar yaşmaya devam edersiniz. Özgürleşmek arınmayla, arınmak kendini ifade etmekle başlar.

Sevgilerimle

Ayça AKIN

www.aycaakin.com

www.facebook.com/aycaakinofficial

www.twitter.com/aycakn


2013-10-26