Avukat Doktor Psikolog Online Danışma Hizmetleri
MUSTAFA YILMAZ AİLE DANIŞMANI - PROFESYONEL KOÇ
Uzman İle Yazılı Destek Ücreti
Yazılı Destek Ücreti 9 TL dir.
Konu çözüme kavuşuncaya kadar Uzman ile Mesajlaşırsınız.
Söz konusu ücret sadece 1 kez tahsil edilir.
Uzman Online olmasa da rahatlıkla soru sorabilirsiniz. Uzman e-posta ve telefon yoluyla uyarılır.
Uzman her yanıt verdiğinde e-posta adresinize uyarı mesajı gelir. Böylece sistemde beklemeniz gerekmez.
Uzmanlarımız sorularınıza en hızlı ve en doğru cevapları verebilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu süre en fazla 24-48 saat sürebilir. Pazar günleri bu süreye dahil değildir.
Geri

Hayata Değer Katmak İçin Hedef Belirle!
Hayata Değer Katmak İçin Hedef Belirle!


Hayatın ne olduğunu, onun güzelliğinde aramak ve bunu güzel hedeflere doğru yönlendirmek gerekir. Maksim Gorki
  
Hepimiz hayatının bir anlam ifade etmediğini, yaşamın bir önem taşımadığını dile getiren insanlarla karşılaşmışızdır. Böyle insanlarla karşılaştığımda, kendilerine bahşedilen güzelliklerin farkında olmayan, herhangi bir hayat gayesi taşımayan ümitsiz hallerine üzülürüm. Oysa hayatın farkında olan, her nefesin kıymetini bilen, pozitif düşünceye ulaşmış insanlar kendilerine ve çevresindeki birçok insana fayda sağlayabilir.

Kişinin hayatına değer katan onu hayata bağlayan bir amacı olması kişinin mutluğu ve yaşama sevinci adına önemli bir unsurdur. Hayat amacı taşıyan, işlerini belirli bir düzene, sıraya koymuş insanlar, işlerini bitirmenin vermiş olduğu ve problemleri bir bir çözmenin rahatlığı, başarma duygusu, onları daima mutlu eder. Kısacası hedef eksenli yaşama hayata değer katar. İnsanı hayata bağlar.

Toplumda birçok insan vardır ki, hayatı boyunca hiç bir şey gerçekleştirmemiştir. Bunun sebebi kendine bir amaç belirlememiş, kendini yaşama bağlayacak bir hedefi olmamasıdır. Aynı zamanda toplumda birçok başarıya imza atmış kişilerde bulunmaktadır. Bu kişilerin başarıyı nasıl yakaladıkları incelendiğinde her zaman önlerinde ulaşmaları gereken bir hedefleri olduğu ve bu hedeflerine ulaşmak için sistemli bir yol izledikleri görülmüştür.

Kendi yaşamımıza şöyle bir baktığımızda muhtemelen bir takım başarılarımızın ve yenilgilerimizin bir amacı olup olmamasıyla ilgilendirebiliriz. Yaptığımız bir işte hedefimiz varsa o işimizin daha kolay sonuca ulaştığını görmüşüzdür. Plansız ve hedefsiz başladığımız birçok işte ise herhangi bir sonuca ulaşamamışızdır ve ya olması gereken süreden daha uzun zaman almıştır.

Hayatta başarılı olmak, yaşamdan zevk almak kısa sürede daha çok başarıya imza atmak ve gelecek nesillere değerli bir şeyler bırakabilmek için, her bireyin kendini zirveye taşıyacak bir yaşam amacı, hayat gayesi belirlemesi ve bu doğrultuda sistemli bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Yaşam amacı insanı hayata bağlar bununla birlikte başarıyı ve mutluluğu peşinden getirir. İnsana güzel bakmayı, güzel görmeyi ve güzel düşünmeyi öğretir, çevresine ilim ve ışık saçan bir birey olmasını sağlar. Büyük insanların hayatlarına baktığımızda onları hayata bağlayan bir gayeyi hayalleri olmuş ve bu uğurda yıllarını vermişlerdir. Kendilerini aydınlattıkları gibi kitleleri harekete geçirmişler onlarında yaşamlarına ışık tutmuşlardır. Böyle bireylerin bulunduğu toplumlarda, sürekli gelişecek yaşam standartları artacak lider milletler arasında yerlerini alacaklardır.

Yaşamınızın bir anlamı olmasını istiyor, hayata değer katmak, kendiniz için bir şeyler yapmak ve insanlığa bir değer bırakmak istiyorsanız uğrunda uykularınızı bölebilecek rüyalarınızı süsleyecek bir gayeyi hayal belirleyin.

Mustafa YILMAZ

NLP M.Practitioner /Aile Danışmanı 

2016-02-07